Вчені виявляють в метеориті зоряний пил старший за Сонце

П'ятдесят років тому в Австралії вчені виявили метеорит, що вивчається. Зараз команда встановила, що зоряний пил всередині метеорита утворився між 5 та 7 мільярдами років тому. Це робить його найстарішим матеріалом, знайденим на Землі. Вчений Філіп Хек каже, що цей матеріал є найдавнішим з усіх знайдених і що він розповідає про те, як у нашій галактиці утворилися зірки.

зоряний пил всередині метеорита

Матеріал, який був виявлений всередині метеориту, називається досолярними зернами-мінералами, і він утворився ще до того, як народилося сонце. Гек каже, що матеріал є суцільним зразком зірки, зазначаючи, що матеріал є «справжнім зоряним пилом». Шматочки зоряного пилу потрапили в пастку всередині метеоритів, де вони залишалися незмінними протягом мільярдів років.

Це робить їх капсулами часу до Сонячної системи. Передсонячні зерна важко знайти. Вони рідкісні і зустрічаються лише близько 5% метеоритів, які впали на Землю. Вони також дуже крихітні.

Вчені стверджують, що сотня найбільших зерен могла поміститися в період наприкінці речення. Метеорит впав у 1969 році в Мерчісоні, штат Вікторія, і відомий як метеорит Мерчісона. Досолярні зерна для дослідження були виділені 30 років тому в університеті Чикаго.

Цей процес виділення починається з подрібнення метеориту в порошок, який перетворюється на пасту, яка пахне схожим на гниле арахісове масло. Потім пасту розчиняють кислотою до тих пір, поки не залишаться лише досолярні зерна. Як тільки виділяються досонячні зерна, команда може з’ясувати, з якого типу зірок вони походять та скільки їм років. Вони робили це, використовуючи дані про вікові випромінювання, по суті, як довго вони перебували під впливом космічних променів. Деякі космічні промені взаємодіють із речовиною і утворюють нові елементи; чим довше вони піддаються впливу їх більше елементів. Тести показали, що деякі надбавки були старшими за Сонце та Землю.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!