Відкриття NASA порушило концепцію формування магнітних бур

Магнітні бурі — досить часте явище. При певному збігу обставин вони можуть порушити радіозв'язок і навіть вивести з ладу супутник. Крім того, вони впливають на самопочуття людей. Раніше вважалося, що магнітні бурі утворюються далеко від Землі, проте останні дослідження довели, що явище може зароджуватися практично поруч з нашою планетою.

Магнітні бурі

Магнітні бурі відбуваються, коли енергія сонячного вітру передається в магнітосферу Землі. Там вона накопичується і перетворюється в тепло і швидкого руху частинки. Нові дослідження NASA показують, що магнітні бурі можуть бути ініційовані магнітним перепідключеннями набагато ближче до Землі, ніж вважалося раніше.

В ході аналізу даних з розташованих на геостаціонарній орбіті супутників THEMIS, вчені NASA повідомили про виявлення магнітного перепідключення на відстані близько трьох-чотирьох діаметрів Землі від нашої планети. Це спостереження поставило в глухий кут метеорологів, які тепер виявилися нездатні точно передбачити, де саме відбувається магнітне перепідключення під час штормів.

Як повідомляють дослідники, нові дані в майбутньому дозволять більш ефективно реагувати на магнітні бурі, що дасть можливість заздалегідь підготувати супутники і космонавтів до наслідків цього небезпечного явища.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!